Pompa ciepła FURION

stworzona by służyć jak najdłużej

Stawiamy na starą szkołę, na istotę rzemiosła: jakość i trwałość, wykraczające poza gwarancję produktu ... 


Zobacz szczegóły > 

Licznik prądu online

Ile FURION zużywa energii?

Teraz możesz szczegółowo sprawdzić jak rozkładają się koszty pompy ciepła w czasie, dlaczego warto mieć naszą pompę ciepła.


Sprawdź online >

Kotłownia online

Zobacz jak pracuje pompa ciepła Furion

Możesz sprawdzić w dowolnym czasie jak sobie radzi FURION, zwłaszcza podczas mrozów.

Zobacz online >

Zerwij z piecem!

Uwolnij się!

Masz dosyć brudnej kotłowni, noszenia węgla, czyszczenia pieca, komina? Zamień swój piec na bezobsługową pompę ciepła FURION i ciesz się wolnym czasem. Sprawdź aktualne ceny >

Korzyści pompy ciepła FURION - zobacz jak wiele z nami zyskasz...

Wybór naszej pompy ciepła uchroni Cię od: nadmiernych opłat za prąd,
wymiany kosztownych części eksploatacyjnych, niezasadnych przeglądów serwisowych.

1/6

Zużywa mniej prądu...

Układ grzewczy z pompą ciepła FURION, charakteryzuje się wysokim współczynnikiem sprawności COP. Sprawność takiego układu jest o około 20% większa od innych konkurencyjnych rozwiązań z glikolem czy etanolem, gdyż nie posiada pomp obiegowych dolnego źródła, dzięki temu zużywa znacznie mniej prądu. Przekłada się to na niższe rachunki nawet do 25% w skali roku. Uśredniony roczny COP układu grzewczego to 4,7 Sprawdź zużycie online >

2/6

Najlepsza sprężarka...

"Sercem” FURIONA jest sprężarka Copeland - ZH Scroll, uznawana w branży przez ekspertów, za najlepszą na świecie sprężarkę do pomp ciepła, pod względem sprawności i niezawodności. Charakteryzuje się długą żywotnością 100 tys. godzin pracy i 50 tys. startów, co czyni z niej tytana pracy. W porównaniu do innych scroli osiąga wartości COPu o 20% wyższe od innych sprężarek olejowych.

3/6

Bez grzałki i anody...

Nie stosujemy grzałek elektrycznych w celu wspomagania pracy FURIONA. Pozwala to znacznie zaoszczędzić na wydatkach za prąd. Wielkość dolnego źródła jest tak dobrana do mocy sprężarki, że nie ma potrzeby wspierania się grzałką. Ciepła woda użytkowa wytwarzana jest w wymienniku FURIONA przepływowo, zapobiega to powstawaniu bakterii legionellii i eliminuje konieczność serwisowania zbiornika w celu wymiany anody magnezowej. 

4/6

Bez wymiany czynnika...

Czynnikiem roboczym pracującym w układzie chłodniczym FURIONA jest gaz chłodniczy R407c. Jest niepalny i nie podlega procesom starzenia, a w szczelnej instalacji nie ma potrzeby jego wymiany. Większość innych pomp ciepła, gdzie występujący czynnik roboczy powszechnie zwany glikolem, z biegiem czasu ulega procesom starzenia i podlega konieczności wymiany.

5/6

5 lat gwarancji...

System grzewczy z pompą ciepła FURION nie wymaga rocznych przeglądów serwisowych, posiada 5 letnią gwarancję na układ chłodniczy. Po upływie tego czasu można wezwać serwis w celu przeprowadzenia przeglądu, jeśli jednak nie ma zauważalnych zmian w pracy pompy ciepła to nie jest to konieczne. Na pozostałe podzespoły w tym elektronikę obowiązują 2 lata gwarancji.

6/6

CWU 60C+...

Konstrukcja wymiennika FURIONA daje możliwość osiągania temperatury ciepłej wody użytkowej powyżej temperatury 60 C z samej sprężarki bez utraty sprawności, przy przepływie zimnej wody 20 l/min. Ilość CWU w wymienniku o pojemności 700 l jest tak znaczna, że pozwala wypełnić najbardziej wymagające wanny. Ze względu na wysoką temperaturę CWU w wyposażeniu kotłowni stosujemy zawór przeciw-poparzeniowy w standardzie.